Basketbol, ​​tenis vb. açık hava uygulamaları için çok çeşitli gözenekli ve gözeneksiz akrilik sert saha yüzeyleri tercihe istinaden sunulur. Sistemler standart veya istek üzerine özel renklerde mevcut olmakla birlikte %100 çevre dostudur. Maksimum dayanıklılık, daha uzun ömür garantisi ve minimum bakım maliyetleri göz önünde bulundurularak tasarlanır.

Akrilik spor zemin kaplamaları, spor alanlarında kullanılan 2-3 katmanlı akrilik boya uygulamasıdır.

Akrilik yer döşemesi, genellikle spor sahalarının kurulumunda kullanılan açık hava sporları için tasarlanan döşeme yöntemidir. Çoğunlukla, tenis kortu boyası ve basketbol sahası boyası olarak kullanılır. Akrilik, tenis kortu yüzeyleri için uygulanan en popüler uygulamalardan biridir. Su bazlı bir boyadır. Akrilik zemin kaplamaları için çok sayıda renk mevcuttur. Mevcut akrilik zemin tipleri; standart, yastık, kauçuk zemin üzerine akrilik ve SBR lastik üzerine akrilik boyadır.

Standart Akrilik Spor Zemin
Akrilik tenis kort sistemimiz basketbol, tenis, voleybol sahaları, yürüyüş, bisiklet yollarında ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Akrilik zemin kaplaması nedir sorusuna yanıt olarak kullanılacak olduğu yere ve kullanış amacına bağlı olarak çeşitli reçine ve ya sentetik dolgular ile ufak ve ya geniş alanlar için özel bir şekilde tasarlanmış olan açık ve kapalı alanlarda da kullanılabilen hijyenik, estetik, dekoratif, kaydırmaz, yoğun yaya trafiğine ve kimyasallara, hava koşullarına, ısı farklılıklarına dayanıklı yol ve zemin kaplama malzemesidir.
Asfalt veya beton altyapı üzerine uygulanır.
En az 3 kat akrilik boya uygulanır.
İstenilen renklerde uygulanabilir.
2 kat için beyaz çizgiler uygulanır.